Všeobecné informácie

Výrobcom umelého kameňa Zodiaq® je americká nadnárodná spoločnosť DuPont™ – najväčší výrobca umelého kameňa na svete. Firma DuPont™ v 70-tych rokoch 20. storočia úspešne vstúpila na trh s umelým kameňom Corian.

V roku 1999 po náročnej práci a kooperácii so zhruba tisíckou svetových architektov uvádza na trh 2. umelý kameň s názvom Zodiaq® - produkt spájajúci v sebe náročné požiadavky dizajnu, tvrdosti a odolnosti voči teplu. Na jar roku 2008 sa Kamenárstvo Klieštik s.r.o. stáva výhradným opracovateľnom a dodávateľom umelého kameňa Zodiaq® pre Slovenskú a Českú republiku.

Vlastnosti

Zloženie

Zodiaq® v sebe nesie výnimočne veľa prírody. Jeho majoritnou zložkou je kremík. Ten tvorí 93% obsahu. Zvyšných 7% sú pigmenty a polymery. Kremík je základnou zložkou žuly a podľa miery jeho obsahu v konglomerátoch sa určuje kvalita umelého kameňa. Žiaden umelý kameň na slovenskom trhu nemá taký vysoký garantovaný podiel kremíka ako práve Zodiaq. Je potrebné uviesť, že maximálny rozmer platne je 306x140 cm.

Tvrdosť

Zodiaq® je momentálne najtvrdší umelý kameň na slovenskom trhu. V Mohsovej škále tvrdosti má číslo 7, pričom najvyššie číslo 10 má diamant.

Odolnosť voči poškriabaniu

Pri bežnom používaní kameňa ako pracovnej kuchynskej dosky je Zodiaq® prakticky nepoškriabateľný (nevzťahuje sa na mechanické poškodenie).

Odolnosť voči teplotám

Aktuálne najvyššia zo všetkých umelých kameňov na slovenskom trhu (používa sa aj na obklady krbov).

Dizajn

Zodiaq® je kameň, na ktorého vzhľade pracovalo cca tisíc svetových architektov.

Lesk

Zodiaq® má vysoký a trváci lesk.

Životnosť

Bez mechanického zásahu neobmedzená.

Dokumenty
Kniha o Zodiaqu (pdf) Údržba Zodiaqu (pdf) Certifikát hygienickej nezávadnosti (pdf) Certifikát tvrdosti (pdf) Certifikát vykonaných testov (pdf) Certifikát odolnosti (pdf)
Využitie v interiéri

Zodiaq® je kameň určený výhradne pre interiér. Uplatnenie nájde ako pracovná doska na kuchynskej linke, obklad krbu, pracovná doska do kúpeľne, či exkluzívna dlažba. Rovnako je ho možné použiť na výrobu parapetných dosiek alebo schodísk. Unikátnu možnosť predstavuje výroba drezov technológiou špeciálneho lepenia, ba dokonca aj veľkoformátové dlažby a obklady stien v interiéri.

Vzorkovník Zodiaqu®

Farebné odtiene kameňov sú orientačné.

Otvoriť vzorkovník
Video inštruktáž o čistení Zodiaqu®
Naša vízia

Kamenárstvo Klieštik - Materiály

...vdýchne kameňu život

SK / EN / DE

Umelý kameň Zodiaq®

Žula

Iné kamene

Cena veľtrhu Cena veľtrhu Darček pre vás Darček pre Vás